MENU

NK Toerskiën en NK Vertical 2024 totaal verschillend door weeromstandigheden

28 deelnemers stonden op 9 en 10 maart klaar in het Zwitserse Disentis voor de 11e editie van het NK Toerskiën als onderdeel van de Trofea Péz Ault. Ook het NK Vertical en het Zwitsers kampioenschap maakten deel uit van deze wedstrijd. Op beide dagen was het weer zo anders, dat het een weekend werd met twee gezichten.

(geen) sneeuw en harde wind

In Disentis werd het een weekend met twee gezichten. Het NK Vertical op zaterdag (676 hoogtemeters / 3,6 kilometer) begon zonder sneeuw bij de Bergbahn. De deelnemers legden de eerste 250 hoogtemeters af over de weg en pad voordat de ski’s onder gingen.

Bij het NK Toerksiën op zondag waren de condities veel zwaarder: vanwege de vele sneeuwval en harde wind werd de route ingekort om de veiligheid van de deelnemers te waarborgen.

Skiër Skiër

Masters

Dit jaar was er ook een primeur: op veler verzoek was er een Masters categorie toegevoegd (50 jaar en ouder) bij de heren. Bij de dames waren er helaas te weinig inschrijvingen om ook daar een Masters categorie aan toe te voegen.

NK Vertical

Bij de dames was Nienke Oostra, lid van het Nederlands Skimo Team, de snelste met een tijd van 46:31. Nienke van Hoogenhuijze volgde op 1:46. Als derde eindigde Maria Oostra op 14:53. Bij de heren werd Jens van Vliet Nederlands kampioen met een tijd van 39:43. Paul van Leeuwen volgde op 48 seconden en legde beslag op het zilver. Rogier Wouters werd derde op 1:16 van Jens.

In de Masters categorie was Alke Staal in een tijd van 47:29 de eerste Nederlands kampioen. Derk Prinsen volgde op 2:49 en Cees van Vliet maakte het podium compleet op 4:32 van de winnaar.

Zie voor de volledige uitslagen de resultatenpagina.

Start NK Vertical

NK Toerskiën

Als gevolg van de sneeuwval en harde wind werd op het laatste moment nog besloten om de route te veranderen omdat een couloir door de opgewaaide sneeuw niet verantwoord werd geacht. Zo ging iets later dan gepland het NK Toerskiën van start.

In een kleine twee uur, 1:53:27, eindigden NL Team Skimo-leden Jens van Vliet en Paul van Leeuwen als eersten. Het brons was, op exact acht minuten, voor eveneens NL Team-lid Allard-Sym Sprenger. Bij de dames maakte Nienke Oostra haar favorietenrol waar door te winnen in een tijd van 2:16:32. Nienke van Hoogenhuijzen greep ook hier het zilver op 6:45 van Nienke Oostra. Myla van Wegen volgde knap op 19:38 en won daarmee brons.

Bij de Masters was het Alke Staal die voor de tweede maal dit weekend met het goud er vandoor ging. Hij noteerde een tijd van 2:22:17. Derk Prinsen was 5:05 later en de derde plaats was voor Nico de Jong op 24:06 van de winnaar.

Podium NK Toerskiën

Foto's

Alle foto's van het weekend zijn spoedig te vinden op het Flickr-account van de NKBV in het album NK Vertical & NK Toerskiën 2024.

Lees verder
Terug naar overzicht