Avonturiers jagen hun dromen na: European Outdoor Film Tour (EOFT)
De European Outdoor Film Tour keert terug naar Nederland. In 120 minuten film worden indrukwekkende verhalen verteld van sportieve avonturiers die hun dromen najagen. Het festival vindt plaats vanaf 18 oktober tot en met 13 november in diverse Nederlandse steden. Als NKBV-lid koop je tickets met 10% korting.
Bekijk de officiële trailer
Een greep uit de films
Wand in sicht
Klimmer Philipp Hans zeilt naar de Griekse Egeïsche Zee om een nieuwe route op het rotseiland Amorgos te openen. Zijn droomlijn komt direct uit zee, 250 verticaal op de klif. Om de rots te beklimmen neemt hij zijn broer Moritz en jeugdvriend Falk mee. Maar de Hellenische (weer) goden zijn niet goed gezind en zullen de drie Zwabische mannen laten zien wie de baas is.
© Moritz Attenberger
Bravo Les Filles
Bravo Les Filles – „Goed gedaan, meiden!“ – is de route die Sasha DiGiulian en Mariana ‘‘Mango“ Ordoñez kozen voor hun nieuwste klimexpeditie. Hun reis brengt hen naar de Tsaranoro vallei in Madagascar, die bekend staat om haar impostante granieten wanden van wel 800 meter hoog en al tientallen jaren klimmers aantrekken. In 1999 legden Lynn Hill, Nancy Feagin, Beth Roddenen Kath Pike de route aan. Nu willen Sasha en Mango het eerste volledig vrouwelijke klimteam worden dat de route in haar geheel vrij beklimt, inclusief de cruciale 8b-pitch die het oorspronkelijke vrouwelijke team niet vrij wist te beklimmen. Bravo Les Filles volgt hen terwijl ze een onafgemaakte droom najagen. De film viert de kracht van ambitie, inspiratie en vrouwelijke rolmodellen, en laat zien dat sommige projecten simpelweg worden uitgesteld maar nooit worden opgegegeven.
© Mariana Ordoñez
I Follow Rivers
De Noorweegse kayakster Mariann Sæther droomt al 20 jaar om de Aldeyjarfoss, één van de spectaculairste watervallen van de IJslandse Hooglanden, te kayaken. Haar droom is uitgesteld door twee wereldkampioenschappen en de geboorte van haar twee kinderen. Hoe vind je je eigen pad tussen vrijheid en verantwoordelijkheid? I FOLLOW RIVERS volgt een uiterzonderlijke athete tijdens haar reis om het antwoord te vinden.
© Martin Vinje, Field Productions
Six Days to the Edge
Zes vrienden en zes dagen zijn nodig om deze buitengewone droom werkelijkheid te laten worden: de savanne oversteken, rivieren doorwaden. En de strijd aangaan met plotselinge overstromingen, diepe modder en dichte, onverbiddelijke jungle.
Al 17 jaar droomt slackliner Lukas Irmler ervan een highline te spannen over de legendarische Angel Falls in Venezuela en duizend meter vrije lucht onder zijn voeten te voelen. Om deze droom werkelijkheid te laten worden, vechten hij en zijn team zich een weg door het Venezolaanse regenwoud, beklimmen ze het imposante plateau van Auyán-Tepui (2.450 meter) en ontdekken ze een wereld als geen andere . “Alsof Avatar in het echt bestaat”.
© Valentin Rapp
Tickets met 10% korting
Zin om deze films op groot scherm te zien? Bestel je tickets via de EOFT-website en vul de code NKBVXEOFT26 in voor 10% korting.
Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met de European Outdoor Film Tour.