Ben je zelfstandig en ervaren tradklimmer, alpinist, multi-pitch klimmer en/of geinteresseerd in avontuurlijke beklimmingen van bergen en rotswanden? Kom dan naar de Meet die voor de NKBV door de Commissie Expedities en Alpiene Topsport (CEAT) georganiseerd wordt op zondag 2 november 2025 bij Monte Cervino in Bergschenhoek.
Beschrijving
Tijdens deze dag kan je gelijkgestemde mensen ontmoeten en tips krijgen van experts tijdens één van de clinics. Daarnaast zijn er drie inspirerende lezingen, waaronder als klapper de bekende Amerikaanse alpinist Colin Haley! Ook zal er een gezellige borrel ter afsluiting zijn. Kortom, het gaat een bijzondere dag worden.
Voor wie: we richten ons op zelfstandige en ervaren expeditieklimmers, alpinisten en trad-klimmers. Jong & nieuw ontmoet ouder & ervaren en omgekeerd. Je hoeft nog niet een alpinist, trad-klimmer of multi-pitch klimmer met een enorm palmares te zijn. Wel moet je een volledig zelfstandig klimmer zijn met sportieve ambities én de motivatie om je verder te ontwikkelen in deze diciplines.
Deze dag is vooral bedoeld om te inspireren, om gemotiveerde mede-klimmers te ontmoeten of om oude vrienden weer eens te zien. En daarnaast iets te leren van de clinics en ideën op te doen voor toekomstige klimavonturen. In het verleden hebben CEAT meets al vaak bijgedragen aan nieuwe touwgroepen en toekomstige beklimmingen.
N.B.: het is niet mogelijk om gedurende het gehele programma van deze CEAT Meet (09-17 uur) te klimmen bij Monte Cervino.
Aanmelden
De CEAT dag is gratis toegankelijk en vindt plaats op zondag 2 november 2025 bij klimcentrum Monte Cervino in Bergschenhoek. Er is niet ongelimiteerd plek. Inschrijven is daarom verplicht en vol is vol.
Programma
09:00 - 09:30 Inloop
09:30 - 09:45 Welkomstwoord, korte uitleg van de dag
09:45 - 10:15 Lezing Rätikon door Jens de Louw en Timon Vos
10:15 - 11.45 Clinics
11.45 - 12:30 Lezing NKBV Expeditie Academie over Zanskar India door Laura Oldenburger, Jules de Ruiter en Joris Timmermans
12:30 - 14.00 Lunch (voor eigen kosten à € 11,50 | aangeven op het inschrijfformulier)
14.00 - 15:30 Lezing Colin Haley
15:30 - 17:00 Borrel en hapjes
Clinics
We zullen clinics over uiteenlopende onderwerpen geven. De clinics zijn zowel bedoeld om nieuwe mensen te ontmoeten als om samen aan de slag te gaan met nieuwe onderwerpen of skills. Veel of weinig ervaring met het onderwerp maakt niet uit, het gaat om uitwisseling. Vooraf inschrijven voor de clinics is verplicht. Waarom? Zodat we weten hoe groot de groepjes worden, en we op basis daarvan kunnen bepalen op welke locatie en met hoeveel materialen de workshop zal plaats moeten vinden.
Voor iedereen geldt dat pen en papier handig kan zijn om mee te nemen.
Lezingen
We starten in de ochtend met twee korte lezingen; één lezing over multi-pitch klimmen in het Zwitserse Rätikon door Timon Vos en Jens de Louw en één lezing over de recente eindexpeditie van de NKBV Expeditie Academie naar Zanskar in India.
In de middag volgt de hoofdspreker. Dat is niemand minder dan de bekende Amerikaanse topalpinist Colin Haley. Hij deed onlangs van zich spreken door de langverwachte eerste winter-solobeklimming van de Cerro Torre. Haley geldt al vele jaren als een van de beste alpinisten van de wereld met aansprekende solo-beklimmingen van onder meer Aguja Standhardt, Punta Herron, Torre Egger in Patagonië, en Mount Waddington, Mount Combatant, en Mount Asperity in de Coast Range van British Columbia. En daarnaast heeft hij de Infinite Spur op Mount Foraker en de North Buttress van Mount Hunter in Alaska gesoleerd. In 2016 deden Haley en Alex Honold de eerste herhaling van de Torre Traverse in Patagonië in 21 uur.
We willen Petzl heel erg bedanken voor het mogelijk maken van de lezing van Colin Haley.
Inschrijven
DE INSCHRIJVING IS GESLOTEN - DE MEET ZIT VOL.
Vragen?
Mail met CEAT@nkbv.nl
Groeten van de Commissie Expeditie en Alpiene Topsport NKBV: Court, Bas, Dennis, Maaike, Martin, Melvin en Harald.