Jorg Verhoeven en Vera Zijlstra wisten zich afgelopen weekend op de World Cup Boulder in Toronto te plaatsen voor de halve finale. Jorg behaalde daar een 17de plek bij de heren, Vera eindigde op een nette 15de plaats bij de dames.
Bij de European Youth Cup Lead in Imst behaalden de Nederlandse jeugdklimmers Teun Keusters en Mark Brand respectievelijk de 21ste en de 13e plaats bij de Junioren en A-jeugd.
Toronto
Bij de World Cup Boulder in Toronto toonden de klimmers Guillaume Glairon Mondet (mannen) uit Frankrijk en Akiyo Noguchi (vrouwen) uit Japan zich het sterkst. Vera liet een buitengewoon staaltje kracht zien door vier van de vijf boulders in één keer uit te klimmen (flashen). Alleen de Amerikaanse Alex Puccio wist een gelijk aantal boulders te flashen. Doordat Vera in de eerste boulder negen pogingen nodig had, ging zij als 9e door naar de halve finale.
Met drie tops ging Jorg Verhoeven als 14e door. In de halve finale hadden zowel Vera als Jorg meer moeite met de boulders. Zij eindigden uiteindelijk als 17e en 15e. Nicky de Leeuw en Elko Schellingerhout kwamen met hun 22ste en 29ste plaats net te kort voor de halve finale.
Het boulderteam maakt zich ondertussen klaar voor de 6e World Cup van dit jaar, komend weekend in het Amerikaanse Vail.
Bekijk de livestream van de halve finale in toronto: