MENU

Van Bergen opnieuw in halve finale Imst

In het Oostenrijkse Imst heeft Nederlands Team klimster Nikki van Bergen opnieuw een plaats in de halve finale weten te bemachtigen op de World Cup Lead van afgelopen weekend. Ze ging naar een sterke kwalificatieronde als negende door naar de halve finale, waar ze op een helaas maar tot de helft van de route wist te komen. Ze eindigde als 23ste.
Het was de twaalfde keer dat er een IFSC World Cup plaatsvond in Imst. Dit keer hadden de routebouwers alles uit de kast getrokken om een paar uitdagende finaleroutes in de wand te schroeven. En met succes. De routes waren lang, moeilijk, met weinig rustpunten en veel lastige passen. Geen enkele deelnemer wist dan ook de finaleroute te toppen. Mina Markovic (SLO) en Romain Degranges (FRA) kwamen beide het hoogst in de finaleroutes voor dames en heren. De podia zagen er als volgt uit:

Heren
1Romain DesgrangesFRA
2Jakob SchubertAUT
3Domen SkoficSLO

Dames
1Mina MarkovicSLO
2Janja GarnbretSLO
3Jessica PilzAUT

De leadklimmers hebben de komend drie weken even rust. Op 21 augustus start de World Cup in Stavanger in Noorwegen. De boulderaars mogen een week eerder in het Duitse München in actie komen.

Kijk de halve finale en de finale van de World Cup Lead in Imst terug via de website. Lees ook het verslag van Siked!.

Lees verder