MENU

Nikki van Bergen bereikt halve finale in Chamonix

Op de World Cup Lead in Chamonix afgelopen weekend bereikte Nikki van Bergen de halve finale. De Amsterdamse klimster werd 19e en 22e tijdens de kwalificatierondes afgelopen vrijdag, wat maakte dat ze als 21ste door ging naar de halve finale op zaterdag.

De halve finale vond plaats onder arctische omstandigheden. De routes waren hard en in combinatie met de kou in Chamonix, was het een zware klim voor alle deelnemers. Nikki eindigde als 19e in de halve finale, waar de 8 sterkste deelnemers doorgingen naar de finale. Ze viel met een score van 27+ uit een stevige dakpassage. Naar eigen zeggen zoekt Nikki nog naar de 'wedstrijdmodus' en heeft ze wat tijd nodig om gewend te raken aan de druk van klimcompetities na haar langdurige blessures.

De Koreaanse Jain Kim klom bij de dames in de finale 50+, wat haar de gouden medaille opleverde, de Oostenrijkse Magdalena Röck werd met 45+ tweede, en de 44+ van de Sloveense Mina Markovic was goed voor een derde plaats.

Bij de heren kon de Nederlandse Elko van Schellingerhout door een blessure niet aan de start verschijnen. De top drie zag er als volgt uit:

1 Amma, Sachi JPN 28+
2 Schubert, Jakob AUT 24+
3 Skofic, Domen SLO 23+

Kijk de halve finale terug:


Kijk de finale terug:


Komend weekend vindt de derde World Cup Lead wedstrijd plaats in het Franse Briançon. Op zaterdag 19 juli worden de kwalificatiewedstrijden geklommen, waarna op zondag 20 juli de halve finale en finale plaatsvinden. Bekijk het programma hier.

Lees verder