MENU

EK Boulderen Eindhoven groot succes

Afgelopen weekend vond op Strijp-S in Eindhoven het Europees Kampioenschap Boulderen plaats. De NKBV kan terugkijken op een succesvol EK. Ondanks de afwezigheid van Nederlandse deelnemers in de finale stonden er op zondagavond zo'n 3000 toeschouwers op het plein. Het publiek was hoorbaar enthousiast vanwege de spectaculaire boulderroutes en de spannende strijd om de Europese titels. Deze werden uiteindelijk veroverd door de Oostenrijkse Kilian Fischhuber en Anna Stöhr.

De International Federation of Sport Climbing (IFSC) en de atleten waren zeer te spreken over het EK en hopen op een vervolg van internationale wedstrijden in Nederland.

Het succes van het EK was mede te danken aan meer dan 100 vrijwilligers, die actief zijn geweest voor, tijdens en na het evenement én de partners en sponsoren.


Video van beslissende moment
finale

Het spannendste moment van het EK Boulderen. De ervaren Kilian Fischhuber klimt de laatste van de vier finaleboulders en pakt hiermee zijn eerste internationale kampioenschapstitel. Op de achtergrond moet Mina Markovic uit Slovenia de laatste damesboulder in één poging klimmen om haar leidende positie in de wedstrijd te behouden. Dit lukt niet, waardoor Anna Stöhr haar Europese titel prolongeert.




Opvallende prestaties Nederlanders maar geen finaleplaats


Ondanks enkele opvallende prestaties van de Nederlanders weet geen van hen de finales te halen. Tijdens de kwalificatieronde valt Vera Zijlstra op door als enige deelneemster boulder 3 te klimmen in startgroep A. Met nog één andere top (boulder 1) plaatst ze zich als zesde van de startgroep voor de halve finale.
Jorg Verhoeven klimt de kwalificatie ijzersterk en klimt alle vijf de kwalificatieboulders in één poging (flash). De Nederlander is erg blij met dit resultaat: "Vijf in vijf is het hoogst haalbare in een wedstrijdronde, ik zat er al eens dichtbij en hoopte dat ik dit resultaat ooit nog eens zou kunnen behalen tijdens een internationele boulderwedstrijd. Het is tof dat het hier gelukt is!".

In de halve finale komt Jorg helaas tekort voor een plaats in de finale waarin de top-6 het tegen elkaar opneemt. Hij eindigt op de achtste plaats, achter de Rus Rustam Gelmanov (7e) die de laatste tijd meer in Eindhoven te vinden is dan in Rusland en dus ook geen finale klimt in deze thuiswedstrijd.
Vera Zijlstra pakt een nette 16e plaats, maar komt hiermee ook tekort voor een plaats in de finale.

De overige Nederlanders blijven steken in de kwalificatieronde. Lees meer>>


Foto's Reinier Rijke (NKBV)


EK zichtbaar in heel Nederland
en buitenland

Mediapartner Eindhovens Dagblad laat zien hoe boulderwedstrijden verslagen kunnen worden en zit bovenop het EK-nieuws. Helaas volgt de landelijke Nederlandse sportpers dit voorbeeld niet. Voor het eerst is er geen sportjournalist van een landelijk dagblad bij een internationale boulderwedstrijd in Nederland. De reden? Sportklimmen wordt voorlopig niet Olympisch, andere grote evenementen krijgen voorrang.

Met dank aan vier Interbest palen langs de snelwegen, uitgebreide promotie in Eindhoven en een aantal artikelen in de Telegraaf (waaronder een prachtige spread in de weekendbijlage) is het EK toch zichtbaar voor een groot aantal Nederlanders!

Ook boulderfans uit het buitenland volgen de wedstrijd. Via de livestream op internet en via de Facebook pagina van het evenement.

Omroep Brabant maakte dit item over Vera Zijlstra.


Alles nog eens terug zien!

Met dank aan de opnames van de internet livestream zijn alle ronden van het EK boulderen terug te zien op www.euroboulder.com.

Meer foto's van het EK zijn terug te vinden op de EK Facebook pagina.


Lees verder