MENU

Wilco en Cas in basiskamp aangekomen

Expeditieleider Wilco van Rooijen van de Norit K2 expeditie en teamgenoot Cas van de Gevel zijn zondagavond (lokale tijd) aangekomen in het basiskamp. Zij hebben uitputtings- en bevriezingsverschijnselen.

Wilco en Cas zijn in goede handen van een Amerikaanse expeditiearts. Naar verwachting zullen zij morgenochtend met een helikopter naar Skardu worden geevacueerd. Ook expeditieleden Jelle, Roelant en Pemba zijn veilig in het basiskamp teruggekeerd.

Na een succesvolle topbeklimming op 1 augustus kwamen Wilco en Cas en een aantal andere klimmers hoog op de berg vast te zitten nadat een ijslawine een deel van de vaste touwen wegsloeg. Wilco bivakkeerde op 8300 meter, samen met de Italiaanse klimmer Marco Confortola. Cas van de Gevel en Pemba Gyalje Sherpa daalden af naar kamp 4 zonder vaste touwen.

Op 2 augustus bereikte Marco Confortola kamp 4 maar was de positie en situatie van Wilco onbekend. Wilco's satelliettelefoon werd via GPS gelocaliseerd tussen kamp 4 en kamp 3. In de vroege ochtend van 3 augustus werd Wilco door Cas en Pemba tijdens de afdaling ingehaald en naar kamp 3 gebracht.

Uit het Norit K2 team wordt de Ierse Gerard McDonnell nog vermist. Ook deelnemers van Franse, Noorse en Koreaanse expedities zijn vermist.

Meer nieuws: De expeditewebsite www.noritk2.nl is overbelast en schakelt door naar een mirror waar het laatste nieuws wordt gemeld. Zie verder www.k2climb.net en www.everestnews.com.

De NKBV ondersteunt deze expeditie. De Nederlanders uit het expeditieteam ontvangen allen een bijdrage vanuit het NKBV-expeditiefonds.

Lees verder