MENU

Sportklimleraar erkend beroep in Tirol

In het vernieuwde Tiroler Bergsportführergesetz (in deze wet is het inzetbereik voor berggids/skigids, sportklimleraar, bergwandelgids en canyoninggids in Tirol vastgelegd) is het beroep van 'sportklimleraar' opgenomen.  In het voorjaar van 2015 wordt met de eerste opleiding voor dit 'nieuwe' beroep begonnen. "De nieuwe opleiding omvat alles wat nodig is voor aspirant-sportklimleraren om op elk gewenst niveau les en training te geven", aldus Markus Schwaiger die aan het hoofd van de nieuwe opleiding staat. 
 
Logos


Klimmen populair in Tirol
De klimsport is al jarenlang enorm populair in Oostenrijk, en Tirol in het bijzonder. Er zijn inmiddels honderden sportklimgebieden geopend die door de meestal perfecte inrichting ook voor beginners en kinderen geschikt zijn. Er kan met recht van een 'Climbers Paradise' worden gesproken. De resultaten van dit paradijs zijn ook duidelijk in wedstrijdverband; de Oostenrijkse en Tiroler klimmers scoren hoog bij internationale sportklim- en boulderwedstrijden. Onlangs is besloten voor de wereldkampioenschappen sportklimmen 2018 in Innsbruck een enorm klimcomplex te bouwen. De totale bouwkosten van dit door de locale en regionale overheden opgezette project bedragen maar liefst 10 miljoen euro. In 2014 werden zowel een World Cup Boulder als een World Cup Lead in Tirol gehouden.



Grafik Kletterhalle WUB-Areal
 
Een artist impression van het nieuwe klimcomplex Innsbruck waar in 2018 de Wereldkampioenschappen sportklimmen plaats vinden. 
Lees verder