Van de zeven DSAC'ers die afgelopen maand op expeditie gingen naar de Kang Yatze I en II in de Ladakhregio in India, hebben zes klimmers de top van Kang Yatze II weten te bereiken. Inmiddels zijn de zeven weer terug in Nederland.
Vanwege een te grote hoeveelheid sneeuw, heeft de groep de top van Kang Yatze I moeten laten voor wat het is. Twee keer strandde het team op 6150 meter, waar werd besloten dat het tempo te laag was en het lawinegevaar te hoog. Op hun website schrijft een van de deelnemers:
Toppogingen
"We zijn reeds enkele dagen weg uit Basecamp, maar hebben nu pas enige, langzame, satelliet verbinding, om te laten weten dat we veilig en wel terug in Leh zijn.
We hebben en mooie tocht gehad, en de top van Kang Yatze II hebben we met de zes jonkies bereikt, als eerste van het seizoen! 't Was zwaar door de vele verse sneeuw, maar zeker de moeite waard.
Op de KY I hebben we successen geboekt, alhoewel we de top niet hebben mogen bereiken. We hebben in twee shifts op 5600m geslapen en twee toppogingen gewaagd, die allebei op 6150m zijn gestrand door een te grote hoeveelheid sneeuw -- en daardoor te langzame progressie en te hoog lawinegevaar.
Het was in ieder geval geweldig!"
CEAT
De DSAC-ers (zie foto boven) kregen tenten mee uit het materiaaldepot van de NKBV voor reizen naar avontuurlijke bergsportbestemmingen en expedities.