MENU

Geen straf voor zekeraar

De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige zekeraar schuldig bevonden aan de dood van een 39-jarige vrouw op 13 mei vorig jaar. Het slachtoffer viel van 12 meter hoogte naar beneden in klimhal THEA in Amsterdam. De rechter heeft geen straf opgelegd.

Volgens de rechtbank zou een gevangenisstraf geen enkel doel dienen. Bovendien moet de klimmer al leven met het besef dat door zijn toedoen iemand is overleden, aldus de rechtbank. Het Openbaar Ministerie (OM) had zes maanden voorwaardelijke celstraf en een werkstraf van tachtig uur geëist. (bron: ANP)

Mede naar aanleiding van de recente ongevallen heeft de NKBV het initiatief genomen voor een meeting met betrekking tot de veiligheid bij het sportklimmen.

Samen met de klimhalexploitanten (VeBon, Branchevereniging Sportklimmen en Mountain Network), de Voedsel en Waren Autoriteit en andere experts op het gebied van veiligheid zullen mogelijke maatregelen omtrent het veiliger klimmen in de hallen centraal gesteld worden.

“Ik ben blij dat alle betrokkenen direct positief gereageerd hebben op de uitnodiging. Medio april komen we bijeen en ik reken op een concreet pakket van nieuwe initiatieven” stelt Stan Stolwerk namens de NKBV.

Onderwerpen die besproken zullen worden zijn o.a.: Rol van afleidende factoren binnen de klimhal, controle en registratie van klimvaardigheid, de registratie van ongevallen en het houden van toezicht in klimfaciliteiten.

Het inschakelen van onafhankelijke experts op het gebied van veiligheid om de risicofactoren in kaart te brengen kan hierbij van toegevoegde waarde zijn.

We moeten bereid zijn om de kennis, die bij de halexploitanten/-medewerkers, de NKBV en de sporters zelf aanwezig is, te toetsen aan inzichten die elders (nationaal en internationaal) op dit gebied voor handen zijn.

Naast de meeting in april kondigt de NKBV een nieuwe veiligheidscampagne aan, in opvolging van de succesvolle campagne “check and climb”, die nog voor de zomer de sporters moet bereiken.

Lees verder