MENU

Bergpolitie beveiligt alpinisten in Pakistan

Wie een beklimming gepland heeft staan in het Pakistaanse deel van het Himalayagebergte, kan rekenen op gezelschap van de hooggebergtepolitie.
Begin deze week kondigde de Pakistaanse politie aan dat klimmers beschermd moeten worden tegen de Taliban. Bij een aanslag in 2013 kwamen tien buitenlandse alpinisten om, waarna het aantal toeristen fors daalde.

In het Pakistaanse deel van de Himalaya in het Noorden van Pakistan, liggen onder andere de populaire bergen K2 op de grens met China en Nanga Parbat. Jaarlijks trekken deze twee reuzen vele Europese en Amerikaanse klimmers.

In eerste instantie worden 50 speciaal getrainde agenten ingezet. Dat aantal wordt in de toekomst uitgebreid met nog 50. Omdat de Pakistaanse politiekleding niet voldoende bescherming biedt tegen de soms barre omstandigheden in de bergen, worden de eenheden uitgerust met speciale politiepakken.
Lees verder