MENU

Resultaten EYC Boulder Grindelwald en World Cup Boulder Vail

In het eerste weekend van juni vonden er twee internationale boulderwedstrijden plaats; de European Youth Cup Boulder in Grindelwald voor de jeugd en de World Cup Boulder in Vail voor de senioren. De Nederlandse deelnemers presteerden redelijk maar wisten bij beide wedstrijden geen finaleplaatsen te veroveren.

World Cup Boulder Vail, USA
Het beste resultaat van het weekend kwam van Jorg Verhoeven, hij eindigde in de halve finale (beste 20) van de world cup als 7e wat net niet genoeg was voor een finaleplaats (beste 6). De overige Nederlandse heren kwamen hierbij niet in de buurt en bleven steken in de kwalificatieronde. Wouter Jongeneelen eindigde als 30e, Nicky de Leeuw als 39e en Hans Busker als 46e. Nicky de Leeuw, die nog 8e werd tijdens de laatste world cup in Innsbruck, zat bij twee boulders zeer dicht tegen de top aan maar kwam net te kort.

Bij de dames kwam ook Vera Zijlstra niet verder dan de kwalificatieronde met een 32e plaats. Het beste Nederlandse resultaat bij de dames kwam verassend van Mirthe van Liere die op de 26e plaats eindigde. Van Liere maakt geen deel uit van het Nederlands Team maar werd door bondscoach Jongeneelen uitgenodigd voor deelname op basis van haar prestaties tijdens de world cup boulder in Eindhoven (wildcard) en in de Nederlandse wedstrijden. Dat zij op dit moment in Colorado woont maakte de keus voor Vail makkelijk.

European Youth Cup Boulder Grindelwald, Zwitserland
Tijdens de eerste wedstrijd van het tweede seizoen van internationale boulder youth cups wisten onze op lead gefocuste Jong Oranje klimmers goed te presteren. Nederlands senioren kampioene lead Tabitha Buma eindigde als 9e in de meisjes junioren categorie en kwam hiermee het dichtst in de buurt van een finale plaats (beste 6), Tim Reuser behaalde de 10e plaats bij de jongens junioren.
In de grootste categorie met 30 deelnemers, de jongens A, eindigde Teun Keusters op de 14e plaats. Hij bleef hiermee Daan Groskamp (22e) en Bob Schubert (23e) voor.

EYC boulder wedstrijdformat anders dan bij world cups
Het EYC boulder format wijkt af van het worldcup format. De kwalificaties worden in een 'open' ronde geklommen waarbij er  8 boulders zijn die geklommen kunnen worden. Per boulder krijgen de deelnemers 5 pogingen. Deze ronde duurt 90 minuten.
De finales zijn wel in het onsight world cup format met als verschil dat er drie finale boulders zijn in plaats van vier.
Het EYC format zal in een aangepaste vorm ook gebruikt worden tijdens het NJK Boulder 2012 op zaterdag 9 juni.



Lees verder