Jorg Verhoeven, nog junior en huidig Wereld Jeugd Kampioen laat zien dat hij zich uitstekend kan meten met de beste senioren klimmers. Na het behalen van een eerdere 5e (Puurs, België) en 6e (Brno, Tjechië) plaats, klom Jorg afgelopen weekend naar een uitstekende 3e plaats in Kranj.Op de wereld ranglijst en competitie staat hij na Brno op een respectievelijke 13e en 12e plaats, maar na Kranj zal hij zeker stijgen.
Volgende week zal hij zijn laatste European Youth Cup klimmen en zijn jeugdcarrière afsluiten als winnaar van de internationale jeugd competitie en Wereld Jeugd Kampioen!
World GamesJorg maakt kans om te worden uitgenodigd voor de World Games in 2005! In dat jaar staan namelijk de disciplines difficulty- en speed sportklimmen, voor het eerst op het programma bij de World Games. De World Games is hèt evenement voor niet Olympische sporten. Dit evenement wordt van 14 tot 24 juli 2005 in Duisburg, Duitsland gehouden. De International World Game Association (IWGA) en ICC (International Council for Competition Climbing) hebben samen criteria opgesteld, waarbij de deelname is beperkt tot 12 klimmers. Zij hebben besloten om ook de Wereld Kampioen Jeugd 2004 uit te nodigen. Er is echter nog een tweede kwalificatie-eis van NOC*NSF; eerste op het WJK 2004 èn een plaats bij de eerste 6 op het WK-senioren 2005 (1-5 juli 2005 in München).Geschoonde lijstNa overleg met de chef de mission, Ben Crum, is er een voorstel ingediend om een "geschoonde" lijst te hanteren. Een geschoonde lijst houdt in dat er van elk land, slechts 1 deelnemer wordt geteld. Dit zou voor de NKBV betekenen dat Jorg bij het WK 2005, bij de beste 6 landen moet behoren om deelname bij NOC*NSF af te dwingen. Het is slechts èèn keer eerder voorgekomen dat deze vorm van kwalificatie, met een geschoonde lijst, wordt gehonoreerd. Gebruikelijk is dat een sporter bij de beste 6 moet eindigen op een WK (en/of EK).Foto: Jorg Verhoeven tijdens World Cup Brno, Tsjechië.
Copyright: Reindert Lenselink