Met het plan een nieuwe route te openen in de noordwand van de 7.140 meter hoge Nemjung vertrokken Jelle Staleman, Cas van de Gevel en Mike van Berkel afgelopen oktober naar Nepal. Ze beklommen uiteindelijk de Himlung.
Wind
Na een grondige inspectie van de route naar de berg bleek het helaas niet mogelijk om op een veilige manier de gletsjer onder de noordwand op te komen en dus de berg te bereiken. Veel tijd om deze teleurstelling te verwerken was er niet. Terug in het basiskamp bleek dat er harde wind op komst was en dat het team maximaal nog een week rustig weer zou hebben, voordat de jetstream het klimmen onmogelijk zou maken. Tijd voor plan B, de Himlung.Himlung (7.126m)
Acclimatiseren
Mike vertelt: "Na een nacht op 5.100 meter geslapen te hebben waren we nog niet echt goed geacclimatiseerd om een berg van 7.126 meter te beklimmen, dus sliepen we nog een nacht op 5.400 meter. Ook dit was nog vrij magertjes, maar meer tijd hadden we niet. Vervolgens zijn we naar kamp 1 op 5.400 meter gegaan en hebben de dag erna de tent opgezet op 6.060 meter. Op vrijdag 16 oktober stonden we op de top van de Himlung. De klim was technisch niet moeilijk, wel erg mooi en door de gebrekkige acclimatisatie en het nodige spoorwerk behoorlijk zwaar."
Ondersteund
Het team is blij dat ze in de beperkte tijd die ze nog hadden deze mooie tocht hebben kunnen maken. De expeditie kwam tot stand in samenwerking met Snowleopard Adventures en werd ondersteund door de NKBV en RAB.
Mike, Cas en Jelle op de top van de Himlung.
Nemjung vanuit het noordwesten. De rode lijn is de Japanse route op de noordwestwand.