Op zondag 21 november viert het Snow Safety Center haar vijfjarig bestaan met een lustrumcongres. Werner Munter, de grondlegger van de moderne lawinekunde, is één van de gastsprekers.
Als grondlegger van de moderne lawinekunde is Werner Munter misschien wel de allerhoogste lawine-autoriteit in de wereld. In een tijd dat lawinekunde vooral gebaseerd was op intuïtie, heeft Munter zich tot doel gesteld om het aantal lawineslachtoffers drastisch terug te brengen, door gebruik te maken van statistiek en beslismodellen. Na jaren van onderzoek heeft hij zijn visie en beslismodellen beschreven in zijn lawinebijbel 3x3 Lawinen. Zijn werk heeft de lawinekunde ook inzichtelijk gemaakt voor iedereen die wil weten hoe je het risico op een lawine-ongeluk kan beperken en dit is de kennis die Snow Safety jaarlijks overdraagt op haar cursisten. Ook zal Berggids Manuel Genswein aanwezig zijn. Deze Zwitser is specialist in risico management op gebied van lawinekunde.
Nederlands berggids Michiel Engelsman is bij verschillende opleidingen van dit kenniscentrum betrokken en geeft regelmatig cursussen vanuit de NKBV. Hij zal dan ook op het lustrumcongres aanwezig zijn.
Wil je op zondag 21 november het Snow Safety congres in SnowWorld Zoetermeer bezoeken? Dan kun je je hier inschrijven. Entreekosten bedragen €30 .