Zaterdag 22 juni heeft een groep Talibanstrijders het basiskamp aan de noordzijde van de Nanga Parbat (Diamir-zijde) aangevallen. Bij de moordaanslag zijn tien van de elf klimmers die op dat moment in het basiskamp waren gedood. Eén Chinese klimmer wist te vluchten. Het gaat bij de slachtoffers om klimmers uit de Oekraïne, Slowakije, Nepal, China, Litouwen en Pakistan.
Na de aanval is het Pakistaanse leger ingevlogen met helikopters. De meeste klimmers hebben ondertussen het basiskamp verlaten.
Het is de eerste keer dat in het noorden van Pakistan klimmers/touristen op een dergelijke schaal slachtoffer van de strijdende partijen zijn geworden. Een uitgebreid verslag van de gebeurtenissen is te vinden op de websites van de BMC, Planetmountain en Explorersweb.
Nederlandse expeditie
Een team van drie Nederlandse klimmers (Coen Pijl, Wouter-Dirk Huitzing en Boris Textor) staat op het punt om naar de 100 kilometer oostelijker gelegen Baltoro-regio in de Karakoram af te reizen. Hun, door de CEAT ondersteunde trip, heeft diverse beklimmingen in de Charakusa vallei tot doel.
Update 26 juni 2013:
Coen, Wouter-Dirk en Boris hebben besloten om de expeditie niet door te laten gaan.
Meer informatie over hun besluit vind je op climbingaffairs.nl