MENU

Rotsklimcursus Outdoor Voorklimmen Multi-Pitch - Najaar 2026 - C047

Thema

Algemeen

Waar

NL en België

Wanneer

20 sep - 11 okt 2026

Licentie punten

Geen punten te verkrijgen

Klim jij al buiten maar wil je extra lange routes kunnen klimmen? Dan is deze Multi-Pitch cursus jouw vervolgstap!

Cursusbeschrijving

Outdoor Voorklimmen Multi-Pitch

Ben je klaar om een stap verder te gaan en langere routes te klimmen? Met de cursus Outdoor Voorklimmen Multi-Pitch leer je hoe je veilig en zelfstandig klimroutes met meerdere touwlengtes kunt beklimmen. Deze cursus is een mooie vervolgstap voor klimmers die al ervaring hebben met single-pitch routes en nieuwe uitdagingen zoeken.


Wat leer je?

  • Touwbeheer: Veilig omgaan met het klimmen van meerdere touwlengtes.
  • Standplaatsbouw: Opzetten en organiseren van veilige standplaatsen.
  • Communicatie: Effectieve communicatie met je klimpartner tijdens multi-pitch routes.
  • Veilig zekeren en klimmen: Specifieke technieken voor multi-pitch.
  • Noodprocedures: Terugtrekken en handelen in onverwachte situaties.

Na afronding van deze cursus ontvang je, mits je voldoet aan de benodigde competenties, het Klimvaardigheidsbewijs (KVB) Outdoor Voorklimmen Multi-Pitch.


Praktische informatie:

  • Data en locaties:
    Zondag - 20 September - Monte Cervino
    Zondag - 27 September - Monte Cervino
    Weekend 1 - 3 Oktober - Les Awirs
    Woensdagavond - 7 Oktober - Monte Cervino
    Weekend 2 - 10 Oktober - Sy Stroomopwaarts 
  • Kosten: Het cursusbedrag is inclusief toegang tot Nederlandse klimlocaties, het KVB-certificaat en overnachtingen en avondmaaltijden tijdens Belgische klimweekenden. Exclusief vervoer naar klimlocaties, verzekering en klimjaarkaart.
  • Eten: We eten vegetarisch tijdens de cursus. Wil je graag vlees? Neem dit dan zelf mee.
  • Kamperen: Deelnemers dienen zelf te zorgen voor kampeermateriaal, zoals tent, slaapzak en matje.
  • Vervoer: Deelnemers zorgen zelf voor vervoer naar de cursuslocatie; carpoolen wordt aangemoedigd.


Materiaal:

Om deel te nemen aan de cursus heb je het volgende materiaal nodig:

Verplicht zelf mee te nemen:

  • Basisuitrusting:
    • Helm
    • Klimgordel
    • Klimschoenen
    • Approach-, wandel- of stevige sportschoenen
  • Zekerings- en standplaatsmateriaal:
    • Zelfzekering (bij voorkeur dynamisch, bv. Petzl Connect Adjust, Edelrid Switch Adjust)
    • 2 x beveiligde HMS karabiners (bv. Petzl Attache Screw Lock)
    • 1 x extra beveiligde karabiner (bv. Petzl Williams Ball Lock)
    • Slinge 120 cm (voor standplaats)
    • Slinge 60 cm (voor verlengen tuber bij abseil)
    • Tuber met autoblock/guide functie (bv. Black Diamond ATC Guide, Petzl Reverso)
    • Optioneel: Halfautomaat (bv. Petzl Grigri, Black Diamond ATC Pilot, Mammut Smart, Edelrid Jul)
  • Klimmateriaal:
    • 6 x express setjes
    • 1 x verlengd/alpine setje (60 cm slinge + 2 snapper-karabiners)
    • Enkeltouw (70 meter) of dubbeltouw (50/60 meter)
  • Hulpmiddelen voor abseilen en reddingstechnieken:
    • 1 x prusik (5/6 mm x 1,3 meter voor abseil en touwsteun 3:1)
    • 1 x prusik (5/6 mm x 3 meter voor ontlasten autoblock tuber)
  • Overige:
    • Kleine rugzak (~5-20 liter, voor drinken, snacks, zonnebrand, pleisters/tape, etc. tijdens multi-pitch routes)
    • Denk verder aan kleding passend bij de weersomstandigheden. Het kan onderaan de wand soms goed waaien.


Belangrijk:

  • Zorg ervoor dat je alle cursusmomenten aanwezig bent. De cursus is zo opgebouwd dat er op elk moment nieuwe stof wordt aangeboden die essentieel is voor het behalen van de benodigde competenties. Het missen van één of meerdere sessies maakt het waarschijnlijk dat je de cursus niet succesvol kunt afronden en het KVB Outdoor Voorklimmen Multi-Pitch niet behaalt.
  • Als regio gebruiken we WhatsApp als communicatiemiddel voor verdere afstemming.
  • Bij deelname aan een activiteit van Regio Rotterdam ga je akkoord met onze gedragscode: rotterdam.nkbv.nl/sociaal-veilige-sportomgeving.


Aanmelden en voorwaarden:

Voorrang: Onze activiteiten staan open voor leden van alle regio’s, maar leden van de Regio Rotterdam hebben voorrang bij overinschrijving. 

Na inschrijving wordt je op de wachtlijst gezet. Na controle van de vereisten kan je betalen. Leden van buiten de regio Rotterdam zullen op de wachtlijst geplaatst worden. Bij niet voldoende inschrijvingen vanuit de regio worden leden van buiten de regio één maand voor de eerste cursusdag toegelaten.

Annuleren: Annuleren is mogelijk tot één maand voor de eerste cursusdag, hierbij wordt €5 ingehouden. Bij annulering binnen een maand voor aanvang vindt in principe geen restitutie plaats.

Taal: De cursus wordt in het Nederlands gegeven.

Wil jij de hoogte in? Schrijf je nu in via onderstaande knop en leer alles wat je nodig hebt om zelfstandig multi-pitch routes te klimmen!

Toelatingseisen

Leeftijd:

  • Minimum leeftijd is 18 jaar.

Klimvaardigheid:

  • Je moet beschikken over het KVB Outdoor Voorklimmen Single-Pitch (klimvaardigheidsbewijs).
  • Je moet indoor toprope minimaal 5C kunnen klimmen zonder block.
  • Je moet het KVB Outdoor Voorklimmen Single-Pitch minimaal vier maanden vóór de start van de cursus hebben behaald.
  • Je moet in de tussenliggende periode meermaals en regelmatig zelfstandig buiten geklommen hebben in een single-pitch setting om je vaardigheden te onderhouden.

Lidmaatschap:

  • Je bent lid van de NKBV en in het bezit van een klimjaarkaart.

Verzekering:

Je bent verzekerd via de NKBV Bergsportverzekering voor de risico's die aan deze activiteiten verbonden zijn. Als je via een andere verzekeraar verzekerd bent, controleer goed of outdoor klimmen onder de dekking valt.