MENU

Bijscholing Klettersteig sport

In de richting

Instructeur/begeleider

Thema

Algemeen

Waar

Mountain Network Ardennen

Wanneer

17 sep - 18 sep 2022

Licentie punten

4

In deze bijscholing leer je deelnemers veilig begeleiden in klettersteige in sportklimgebieden

Cursusbeschrijving

Aan het eind van de bijscholing zijn instructeurs in staat zelfstandig een klettersteigactiviteit te begeleiden in klettersteige in sportklimgebieden. De volgende onderdelen worden behandeld:

  • Alle relevante technieken technieken op klettersteige in niet alpiene gebieden
  • Voorbereiding en instructie (weer, materiaal, veiligheid, planning)
  • Zekertechnieken voor begeleiding van kinderen en/of onervaren personen die extra zekering nodig hebben.
  • Technieken voor noodevacuatie

Toelating
De ingangseisen voor deze ‘train de trainer cursus’ is minimaal diploma en geldige licentie SKB2-outdoor of SKI3-outdoor voorklimmen en daarbij klettersteig ervaring. Men heeft een workshop klettersteig 2 van de NKBV of KBF gevolgd en/of heeft zelfstandige klettersteig ervaring op C/D niveau. Deelnemers zijn vertrouwd met hoogte.

Docent
Frank Rempe en Rob Gietema

Duur + locatie
2 dagen in Pont á Lesse en Grand Malades

Prijs
100,- per deelnemer (eten, overnachting en klettersteiguitrusting niet inbegrepen)

Overnachten en eten op de camping bij Mountain Network Ardennen is mogelijk tegen vergoeding. Als je hier gebruik van wilt maken kan dit tegen die tijd rechtstreeks met Mountain Network Ardennen geregeld worden.

Aantekening Licentie
Na het succesvol doorlopen van de bijscholing ontvang je de aantekening klettersteig 3 op je licentie (sportklimbegeleider 2 outdoor of sportkliminstructeur 3 outdoor voorklimmen).

Na afronding ontvang je

Aantekening:

Klettersteig Sport